۱۰۱ نکته طراحی دکوراسیون داخلی

۱۰۱ نکته طراحی دکوراسیون داخلی

vnplugin-101-design-secrets

نکته‌هایی مفید از طراحان دکوراسیون برجسته در سراسر جهان که در ادامه مرور می‌شوند.

استفان شوبل:

من همیشه پرده‌ها را با یک پارچه سفید یا مایل به سفید می‌پوشانم. این کار به فیلترینگ نور به شکلی گرم و طبیعی کمک می‌کند و خانه شما از بیرون شبیه به یک «آشفته بازار» به نظر نخواهد رسید.

گیل شافر:

ما کلیدهای سیستم روشنایی را به اندازه ۳۶ اینچ (۹۱۴ میلی‌متر) بالاتر از کف اتاق قرار می‌دهیم. به این‌ طریق، آنها را از طراحی هنری دیوارها دور نگه می‌داریم. قرار دادن این کلید‌ها به فاصله یک‌دوم تا ۲ اینچ (۱۳ میلی‌متر تا ۵۱ میلی‌متر) از کناره درها نیز به همین منظور انجام می‌شود.

سالی گئوردانو:

قبل از جلا دادن، با استفاده از سفیدکننده‌ها کف‌های خانه را تمیز کنید تا از لک شدن و حالت پوست زرافه‌ای پیدا کردن آنها در امان باشید. استفاده از سفید‌کننده‌ها قبل از انجام هر کاری، موجب از بین بردن رنگ قسمت‌های تیره چوب می‌شود و وقتی از جلا استفاده می‌کنید، به صورت یکنواخت‌تر جذب چوب خواهد شد.

دیوید نتو:

بر روی هر تخت، ۶ بالش قرار دهید. به این منظور، به ۲ بالش نرم بلند، ۲ بالش مربع اروپایی احتیاج خواهید داشت و اگر هم مایل باشید می‌توانید، ۲ بالش نرم اروپایی دیگر نیز استفاده کنید. ولی این بالش‌های بسیار کوچک در تمام تخت، ممکن است کمی نامتعارف باشد و وقتی به تخت می‌رویم احتمالاً چیزهای زیادی را به پایین پرت کنید.

آتالی درس:

من هیچ‌گاه سقف را به رنگ سفید مرده رنگ‌آمیزی نخواهم کرد؛ چرا که همه رنگ‌های سفید به هر صورت، رگه‌هایی خاکستری در خود دارد و همین موضوع، کیفیت فضای اتاق را پایین می‌آورد. به جای آن، می‌توانید سقف را به رنگ کرم تیره درآورید.

کیتی ریدر:

ارتفاع تخت از زمین باید ۲۳ اینچ (۵۸۴ میلی‌متر) باشد؛‌ بیشتر از این مقدار، مناسب نخواهد بود.

سوزان فریر:

من استفاده از پارچه مخمل را بر روی کاناپه و صندلی دوست دارم؛ به خاطر اینکه بسیار راحت و نرم است. ولی در همین حال، فقط از مخمل‌های با پرزهای کوتاه باید استفاده کرد. اگر از مخمل‌های مجلل بر روی آنها استفاده کنید، هنگامی که اشخاص بلند می‌شوند، جای نشستن آنها را می‌توانید تشخیص دهید که اشتباه بسیار بزرگی است.

کامپیون پلات:

حاشیه‌های چرمی قالی، همیشه ظاهری باشکوه‌تر برای اتاق ایجاد می‌کنند.

بتسی براون:

روزهای تخت‌های دوقلو به سر آمده است. وقتی نیاز به استفاده از تخت‌های دوقلو باشد، ابتدا استفاده از دو تخت بزرگ را درنظر بگیرید. این تخت‌ها به اندازه ۱۵ اینچ (۳۸۱ میلی‌متر) از تخت‌های دوقلو عریض‌تر هستند و شرایطی بسیار راحت‌تر دارند.

بتسی برنهام:

لوسترهای اتاق غذاخوری باید به فاصله ۶۰ تا ۶۶ اینچ (۱۵۲۴ تا ۱۶۷۶ میلی‌متر) از سطح زمین نصب شوند.

استن توپول:

افراد وقتی رنگ اتاق را انتخاب می‌کنند، معمولاً حالت ظاهری خود را در آن درنظر نمی‌گیرند. در یک آپارتمان، قرار بود طراحی داخلی انجام دهم که صاحب خانه چشمان آبی‌رنگ داشت. بر این اساس رنگ همه‌چیز را از بنفش تا ارغوانی استفاده کردم و ایشان در این فضا درخشش فوق‌العاده‌ای داشت. اخیراً نیز یک سرسرای نارنجی کار کرده‌ام. این رنگ نارنجی خاص را به این دلیل انتخاب کرده‌ام که کارفرمای من موهایی به رنگ قهوه‌ای داشت و موخرمایی‌ها ظاهری بی‌نظیر با رنگ نارنجی پیدا می‌کنند. من به این منظور دقیقاً از همان رنگ نارنجی و نه هر رنگی استفاده کردم و آن را در کل خانه به کار بردم. در همین حال، این رنگ در طراحی تغییرات خود را داشت؛ چرا که رنگ باید در طراحی جریان داشته باشد و نمی‌تواند ثابت باقی بماند.

الکسا همپتون:

حداقل فاصله بین میز قهوه و کاناپه باید ۱۵ اینچ (۳۸۱ میلی‌متر) باشد.

لیندزی کارول هارپر:

وقتی می‌خواهید روکش یک بالش را تهیه کنید، اندازه آن را ۲ اینچ (۵۱ میلی‌متر) بزگتر از اندازه بالش درنظر بگیرید. به عنوان مثال اگر بالش شما یک مربع ۲۲ اینچی است، از یک روکش ۲۴ اینچی استفاده کنید. در نتیجه، بالش شما کاملاً حالت چاق به خود می‌گیرد و هرگز تخت نمی‌شود.

سوزان زیزس گرین:

همیشه از یک جنس برای تمام پرده‌های ساختمان استفاده کنید. در نتیجه از بیرون یک حالت پیوستگی در طراحی خانه وجود خواهد داشت.

کریستینا راتمن:

دوست دارم که پرده‌ها دو برابر عرض پنجره‌ها بوده و حالت باد کرده نداشته باشند. همین‌طور به اندازه یک اینچ روی کف زمین افتاده باشند و حالت آویزان نداشته باشند. من به شخصه، خطوط بلند و خمیده را بهتر از یک لباس آویزان بر روی دیوار دوست دارم.

کری مالونی:

آینه‌ها را در بین دو پنجره نصب نکنید. این فاصله خالی، باعث حواس‌پرتی در دید می‌شود. همچنین سعی نکنید که در هر اتاق و بالای هر طاقچه از آینه استفاده کنید. آینه‌ها «هنر» نیستند؛ در حالی که یک اتاق به هنر نیاز دارد.

جیمز دولنک:

نوار‌های چسبان نصب قاب عکس (3M Command)، روشی مناسب برای نصب طراحی‌های هنری بر روی آینه، پنل‌های چوبی و یا پوشش‌های دیواری هستند.

اسکات سندرز:

اگر از ایجاد لکه‌ها واهمه دارید، از پارچه‌های پرده‌ای جدید که نرم و لوکس هستند، استفاده کنید. نمی‌توان گفت که این پارچه‌ها تنها برای استفاده‌‌ در سطوح خارجی ساخته شده‌اند.

توبی فیرلی:

نیمکت در پای تخت نباید کمتر از ۲ اینچ با عرض تشک اختلاف داشته باشد.

باربارا بری:

حال و هوا مهمترین چیز است و چه کسی است که نخواهد در یک روشنایی مناسب، شام بخورد؟ برای روشنایی اتاق غذاخوری از لامپ‌های ۶۰ وات استفاده کنید. برای مطالعه نیاز به روشنایی بیشتری است، بنابراین، برای روشنایی اتاق نشیمن از لامپ‌های ۷۵ تا ۱۰۰ وات استفاده کنید. بهتر است که گزینه‌های مختلفی داشته باشید. اگر کلید تنظیم‌شونده ندارید، می‌توانید لامپ‌های مختلفی از ۴۰ تا ۱۰۰ وات داشته باشید تا بتوانید بسته به شرایط، نور را تغییر دهید. در حمام نیاز به نور از بالا و همین‌طور از کناره‌ها خواهید داشت. برای لامپ‌های بالا از نوع ۷۵ وات و برای لامپ‌های کناری نیز از ۶۰ وات استفاده کنید. بهترین نوع روشنایی، قرار گرفتن آن در سطح چشم انسان است و نه در بالای سر او که باعث ایجاد سایه شود. بهترین نور برای روشنایی نیز نور پخش‌شونده از منبع نور سفید یا نزدیک به آن است.

دیوید اسکات:

برای ایجاد یک روشنایی دلپذیر، از پوشش صورتی روشن برای لامپ‌های خود استفاده کنید و یا لامپ‌های ۱۰۰ وات صورتی روشن GE را درنظر بگیرید.

سوزان فریر:

قطعات اندک، ولی با ابعاد بسیار بزرگ موجب بزرگتر نشان دادن اتاق می‌‌شوند. این موضوع ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد، ولی کارآیی خود را دارد. بگذارید یک چیز غیرمنطقی دیگر هم بگویم؛ یک فضای کوچک را به صورت تیره رنگ کنید. فقط کافی است این کار را انجام دهید. یک بار در خانه‌ای، یک اتاق نقلی با پنجره‌ای بسیار کوچک وجود داشت که آن را به رنگ قهوه‌ای شکلاتی رنگ‌آمیزی کردم. نتیجه، حالتی سرزنده و جذاب برای این اتاق شد!

کریس بارت:

خیلی دوست دارم از یک میز قدیمی به عنوان میز آشپزخانه استفاده کنم. این کار باعث شخصیت زیادی برای فضا می‌شود.

جیم هاوارد:

وقتی می‌خواهید دیوارهایتان را رنگ کنید، به سراغ‌های رنگ‌های درخشان و تُندتر از چیزی که با آن راحت هستید، بروید. پس از اتمام کار، اگر رنگ برای شما حالت تندی داشت، با استفاده از دایره رنگ‌ها، رنگ مکمّل آن را پیدا کنید و با آن دیوار را شستشو دهید. در نتیجه، به شکلی ساده و بدون پرداخت هزینه‌های بالا برای دکوراتور، به یک طرح جالب می‌رسید. به این منظور، رنگ را در سطل رنگ ریخته، سپر با یک کهنه مرطوب به شدت رنگ جدید را بر روی رنگ قدیمی بکشید. رنگ دیوار حالتی ملایم‌تر نسبت به قبل می‌گیرد و نتیجه، شما را به سرعت راضی خواهد کرد. ۹۹ درصد این روش برای من جواب داده است.

جولی ماساچو:

حداقل فاصله بین پنل‌های پرده‌ای که بر روی کف آویزان می‌شوند، یک اینچ است. هر چیزی غیر از این شبیه به پوشیدن شلوار با پاچه‌های کوتاه است!

بری دیکسون:

در سقف‌های کوتاه از شیشه‌های بازتاب‌دهنده به منظور ایجاد ارتفاع مجازی استفاده کنید. در حالت عکس، یعنی زمانی که ارتفاع سقف زیاد باشد، از یک رنگ مات در سقف کمک بگیرید و یا از پوشش رافیا یا کاغذ دیواری استفاده کنید.

پیتر دانهم:

پرده‌ها را آویزان کنید؛ چرا که آنها حالتی کامل و بی‌نقص برای اتاق ایجاد می‌کنند. پرده‌ها را باید به عنوان آرایش برای یک دکوراسیون درنظر گرفت.

کاترین ام. آیرلند:

من اعتقاد دارم که کابینت‌های بالا در آشپزخانه هیچ کارآیی ندارند و در واقع استفاده از فضای آشپزخانه را سخت می‌کنند. بر این اساس، کاملاً از جایگزین کردن آنها با قفسه‌های ساده و باز دفاع می‌کنم. پس از انجام این کار، به سرعت متوجه می‌شوید که فضای اتاق گسترش یافته و میز آماده کردن غذا در پایین، حالت بسیار راحت‌تری برای انجام کارها پیدا کرده است.

جفری بیل‌هوبر:

برای محفظه لامپ‌ها و نه برای لامپ‌ها، هزینه کنید. به این روش، می‌توان برای یک لامپ معمولی، حالتی فوق‌العاده ایجاد کرد. هر چیزی مانند لباس‌های ساری قدیمی، قطعات آنتیک کاغذ چینی، پارچه‌های ابریشمی چین‌دار و … می‌تواند یک محفظه لامپ زیبا را بسازد.

لیبی کامرون:

علاقه زیادی به استفاده از کاغذ دیواری نرم در دیوارهای اتاق خواب دارم. با استفاده از این متریال به رنگ زرد کم‌رنگ و یا کرم، حالتی از نرمی در فضا ایجاد می‌شود که با یک رنگ‌آمیزی قابل‌مقایسه نیست.

دیوید نتو:

لامپ‌های «سدریک هارتمن» بهترین شیوه برای روشنایی در یک اتاق نشیمن هستند. این لامپ‌ها می‌توانند نور را به صورت غیرمستقیم وارد یک استخر کنند. روشنایی آنها به جاهایی می‌رود که چراغ‌های بزرگ از رفتن به آنجا عاجز هستند. لامپ‌های پایه‌دار، روشنایی‌های بسیار خوبی هستند که فضای ویژه‌ای برای اتاق نشیمن ایجاد می‌کنند.

آنجی رانووسکی:

قبل از خریدن قالیچه، میز آرایش، میز مطالعه و دیگر لوازم را اندازه بگیرید. قالیچه در بسیاری از حالت‌ها، قبل از وسایل خانه باید به انتها برسد.

مارشال واتسون:

وقتی اتاق‌ها هیچ‌گونه جزئیات معماری ندارند و شما می‌خواهید برای آنها این موارد را ایجاد کنید، نواری به ضخامت ۱/۵ تا ۲ اینچ را در پیرامون سقف و در بالای دیوار‌ها در گوشه‌های اتاق نصب کنید. این کار، ظاهری شیک برای فضا ایجاد می‌کند و در این حالت، تنها با رنگ‌آمیزی به سطح بالایی از طراحی می‌رسیم.

جینگر بروتن:

قالی پهن شده در اتاق نشیمن می‌بایست حداقل ۳ فوت (۹۱۴ میلی‌متر) بیشتر از ابعاد میز شام ادامه یابد. صندلی‌های اطراف میز شام باید به صورت کامل بر روی فرش قرار گیرد و به گونه‌ای نباشد که برخی‌ها پاها خارج از آن بر روی زمین قرار گیرند.

شازالین کاوین-وینفری:

ارتفاع بهینه برای یک میز قهوه بین ۱۸ تا ۲۰ اینچ (۴۵۷ تا ۵۰۸ میلی‌متر) است. ولی من میزهای بلندتر از این، با ارتفاعی بین ۲۴ تا ۲۶ اینچ (۶۱۰ تا ۶۶۰ میلی‌متر) نیز کار کرده‌ام؛ چرا که این بهترین ارتفاع برای قرار دادن لیوان از نظر من است.

دیوید نتو:

پیکره‌های نمادین در ابعاد کوچک، یک روش ساده برای ایجاد حالت مدرن در یک اتاق سنتی هستند.

جی. رندال پاورز:

وقتی می‌خواهید طراحی کتابخانه را انجام دهید، به کتاب‌ها بیشتر توجه کنید. هیچ چیز بیشتر از ۴۶ قفسه کتاب که به صورت رندوم قرار گرفته‌اند، آشفته به نظر نمی‌رسد.

ویسنته وولف:

وقتی می‌خواهید از پرده یا سایبان استفاده کنید، آنها را تا سقف امتداد دهید. این کار باعث افزایش ارتفاع اتاق خواهد شد.

جینگر بروتن:

ارتفاع مناسب برای چراغ کنار آینه حمام و دستشویی به میزان ۶۶ اینچ (۱۶۷۶ میلی‌متر) در بالای سطح تمام شده کف به طرف وسط وسایل نصب‌شده است.

مرب مک‌دونالد:

وفتی کلید تنظیم‌شونده ندارید، لامپ‌های ۱۵ وات برای شبیه‌سازی نور شمع، عملکردی جادویی دارند.

الکساندرا آنجل:

اگر بودجه کافی برای مجموعه‌ای از طراحی‌های با کیفیت بالا ندارید، یک قطعه فریم‌بندی شده از یک پارچه یا کاغذ دیواری زیبا را آویزان کنید.

جفری بیل‌هوبر:

رنگ‌آمیزی کلی سفید را کاملاً کنار بگذارید. به سراغ رنگ آبی پرشین بروید؛ یا هر چیزی به غیر از سفید. فقط آن را سفید رنگ‌آمیزی نکنید.

اشلی ویتکر:

یک دریچه به اندازه ۲۸ اینچ (۷۱۱ میلی‌متر) در پشت میزهای کنسول قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا بدون برهم زدن فضا و ناخوشایند کردن آن، به تعداد لامپ‌ها اضافه کنید.

جینگر باربر:

هیچ‌وقت از میزهای کوچک (End table) با ارتفاعی کمتر از ۳۰ اینچ (۷۶۲ میلی‌متر) استفاده نکنید. روشنایی و تناسب محیط در این حالت بهتر خواهد بود. میزهای کنار تخت باید ارتفاعی بین ۳۶ تا ۳۸ اینچ (۹۱۴ تا ۹۶۵ میلی‌متر) داشته باشند. از میزهای بلند وحشت نداشته باشید.

نیک اولسن:

بالش‌های نرم با گوشه‌های طرح ترکی، حالت فربه و لوکس بیشتری نسبت به بالش‌های چهارگوش تیز معمولی دارند و کاملاً برای یک کاناپه مدرن مناسب هستند.

تاد گلین:

نمی‌توانید از یک خط‌کش برای یک رنگ‌آمیزی بسیار برّاق استفاده کنید. در نهایت دیوارهایی شبیه به پوست پرتقال خواهید داشت؛ چیزی که اصلاً انتظار آن را نداشته‌اید.

مادلین استوارت:

در روزگاران گذشته، خانم‌ها کفش‌هایشان را با کیف دستی و بالش‌هایشان را با روتختی تنظیم می‌کردند. ولی الان اگر اتاق کاملاً از یک الگو پیروی نمی‌کند، پس شما این الگو را پیاده نکنید! استفاده از طرح‌های گوناگون پارچه در بالش‌ها حالتی شیک نیز خواهد داشت. همچنین بالش‌ها را به صورت جفت‌جفت مانند حیوانات کشتی نوح در کنار هم نیاورید. هیچ‌چیز مانند جفت‌ها در کنار هم قدیمی به نظر نمی‌رسد. به جای آن، از یک تعداد فرد از بالش‌ها استفاده کنید و یا یک بالش بلند بر روی کاناپه قرار دهید.

رابرت کوتوریه:

اعتقاد ندارم که صندلی‌های میز شام حتماً بایستی راحت باشند؛ چرا که حالت‌های بد بدنی و لم‌دادن را تشویق خواهند کرد. اگر اندکی راحتی این صندلی‌ها کم باشد، حواس افراد به مکالمه بیشتر خواهد بود. من به شخصه، فقط به خاطر ظاهر صندلی‌ها، آنها را برای میز شام انتخاب می‌کنم.

نیک اولسن:

یک صفحه دکوری جمع‌شونده می‌تواند تمام فضای اتاق را تغییر دهد. قرار گرفتن این صفحه در پشت یک تخت، پُر کردن یک گوشه دورافتاده، تقسیم‌کردن نواحی اتاق نشیمن یا غذاخوری، تأثیری لحظه‌ای خواهد داشت.

کارولین اسپلی-میلر:

من همیشه برای جاهایی مانند قفسه‌های شیشه‌ای و سطح شیشه‌ای روی میزها برای محافظت از آنها، از شیشه‌های بدون سرب استفاده می‌کنم. لبه سبز شیشه‌های معمولی در هر کجا که باشد، خاطر مرا آشفته می‌کند.

شارولت موس:

یک میز مستطیلی به صورت ایده‌آل دارای عرضی به اندازه ۳۶ اینچ (۹۱۴ میلی‌متر) خواهد بود. در نتیجه امکان صحبت مناسب با افراد سمت چپ و راست شما فراهم می‌شود که مزیّت بسیار خوبی است.

مایلز رد:

ترفند موردعلاقه من، رنگ کردن داخل یک محفظه لامپ به رنگ صورتی یا قرمز تُند است. در نتیجه مانند یک رنگ‌دانه قرمز عمل می‌کند و به نور حالتی به رنگ رز و درخشان می‌دهد.

تیموتی کوریگان:

در نواحی کابردی در خانه مانند حمام و رختشویی، روشنایی را به سقف محدود کنید. ولی این روشنایی برای اتاق نشیمن بسیار اذیت‌کننده و نامناسب خواهد بود.

گارو کدیجیان:

وقتی از یک بافت در اتاق استفاده می‌کنید، دیگر در هیچ‌کجای خانه آن را به کار نبرید. بافت‌ها را با هم هماهنگ نکنید! به بافت‌ها اجازه ندهید که طراحی دکوراسیون شما را شلوغ کنند.

تی. کلر داناوان:

هیچ‌وقت یک میز غذاخوری گرد را در یک اتاق دراز و طولانی قرار ندهید و برعکس؛ هیچ‌وقت یک میز مستطیلی را در یک اتاق مربعی قرار ندهید. فقط این کار را نکنید!

جیمز هانیفورد:

یک قالیچه حصیری ساده به رنگ طبیعی یا خاکستری، بهترین راه برای ایجاد حالتی تمیز و فوق‌العاده در اتاق است.

راب ساثرن:

در مورد آویزان کردن طراحی‌ها و اینکه کجا باید آنها را آویزان کنیم؛ من فاصله ۶۳ اینچی (۱۶۰۰ میلی‌متری) نسبت به کف در مرکز اتاق را بهترین ارتفاع برای بیشتر قطعات هنری می‌دانم.

ماری فولی و مایکل کوکس:

قالیچه‌ها هر چه بزرگتر باشند بهتر است. هیچ‌چیز بیشتر از یک قالی کوچک به صورت یک «تمبر پست» وسط ناحیه نشیمن، باعث انقباض فضای اتاق نمی‌شود. به عنوان یک قانون کلی همیشه ۱۲ اینچ (۳۰۵ میلی‌متر) را از هر طرف کف چوبی اتاق خالی بگذارید.

دیوید ایستون:

اگر سایبان‌های پارچه‌ای برای پنجره‌ها را نمی‌توانید تحمّل کنید، سایبان‌های کاغذ به این منظور کارایی بسیار خوبی دارند. من سطح مات سفید را بسیار دوست دارم؛ این سطح‌ها بسیار تمیز و مدرن هستند. این نوع سایبان‌ها به سرعت با فضای اتاق هماهنگ می‌شوند.

مارشال واتسون:

بسیاری از مواد پُر کننده بالش که به صورت تجاری عرضه می‌شود، گوشه‌های بالش را پر نمی‌کنند. در عین حال، می توانید پنبه حلاجی شده تهیه کنید و برای داخل گوشه‌های روکش بالش استفاده کنید. این کار باعث شرایطی کامل در یک بالش می‌شود.

الکس پاپاچریستیدیس:

من همیشه اندازه کاناپه را بین ۶ فوت و ۶ اینچ تا ۷ اینچ (۱۹۸۱ تا ۲۰۰۷ میلی‌متر) درنظر می‌گیرند. کوچکتر از این اندازه، حالتی کوتاه نشان خواهد داد و بزرگتر از این اندازه نیز شبیه به نیمکت‌های استراحت فرودگاه خواهد شد.

مارتین لارنس بولارد:

روشنایی در دکوراسیون همه چیز است. با روشنایی، فضا، حال و هوا در یک اتاق ایجاد می‌شود. راحت‌ترین روش برای رسیدن به این شرایط، استفاده از یک کلید تنظیم‌شونده است. من حتی در دستشویی نیز از کلید تنظیم‌شونده استفاده می‌کنم.

میرا هوفر:

چشم‌ها را با استفاده از مقیاس، غافلگیر کنید. از یک لامپ بزرگ در یک محفظه لامپ بزرگ یا از یک مبل بدون تکیه‌گاه (ottoman) در ابعاد بزرگ استفاده کنید. یک المان با سایز بزرگ حال و هوای اتاق را عوض می‌کند.

فوئب هاوارد:

حتماً دقت کنید که یک فاصله حداقل ۳۶ اینچی (۹۱۴ میلی‌متری) فضای آزاد در پیرامون میز شام درنظر بگیرید تا صندلی‌ها به راحتی به عقب کشیده شوند. هیچ‌چیز بدتر از حسّ مچاله‌شدن در سر میز شام نیست.

میلی دو کابرول:

وقتی یک سری از تصاویر را با یکدیگر آویزان می‌کنید، فاصله‌ای ۲ تا ۲/۵ اینچ بین آنها درنظر بگیرید تا کاملاً از فضای دیوار بتوانید استفاده کنید. همچنین یک فاصله ۹ اینچی (۲۲۹ میلی‌متر) بین تابلوها تا بالای کاناپه و صندلی‌ها حفظ کنید.

میمی مک‌ماکین:

اینجا، در پالم‌بیچ، مهمانی‌های شام بسیار لذت‌بخش و پر سر و صدا هستند؛ چیزی که باید باشند! من همیشه به مشتری‌هایم توصیه می کنم که از پوشش‌های دیواری در اتاق غذاخوری برای جذب صدا استفاده کنند.

دی‌دی آلن:

طراحی لوازم اتاق نشیمن خود را با بهترین صندلی اتاق شروع کنید و از آنجا کار را ادامه دهید.

پیتر دانهم:

در حالی که به یکی از اولین آپارتمان‌هایم در نیویورک نگاه می‌کردم، «دیوید هیکس» به صورت سیاستمدارانه به من گفت: «دوست عزیز، اگر می‌خواهی دیوارها را سفیدرنگ کنی، به طراحی‌های هنری نیاز داری».

ریچارد میشان:

اگر یک تابلوی نقاشی دارید که در بالای کاناپه، بسیار کوچک به نظر می‌رسد، آن را در وسط قرار ندهید. کمی آن را به سمت چپ حرکت دهید. فضای منفی ایجاد شده تبدیل به بخشی از تصویر می‌شود.

مادلین استوارت:

وقتی برای یک قاب تصویر می‌خواهید از حاشیه‌های کاغذی استفاده کنید، یک حاشیه ۸ لایه انتخاب کنید. افزودن عمق و حالت ایجاد ایجاد می‌تواند هر کار هنری را مهم نشان دهد.

جی. رندال پاورز:

بهترین فضا بین یک آینه و بالای یک طاقچه ۷ اینچ (۱۷۸ میلی‌متر) است.

جین لارت:

بهترین ارتفاع برای نصب تلویزیون بر روی دیوار، در سطح چشم‌ها در زمانی است که در موقعیت تماشای تلویزیون قرار می‌گیرید. فاصله تماشای ایده‌آل نیز ۱/۵ برار ابعاد صفحه تلویزیون خواهد بود.

براد ویسنر:

یک شی‌ء را در طراحی اتاق شناور کنید تا از خالی‌بودن فضا جلوگیری شود؛ چیزی مانند یک کاناپه، یک صندلی راحتی. به عنوان فرصتی برای نمایش پس‌زمینه نگاه کنید (با پس‌زمینه، کاری انجام دهید).

کارلتون وارنی:

به هیچ‌وجه و هرگز از برش‌های رنگی در خانه‌تان استفاده نکنید؛ مخصوصاً آنهایی که به رنگ سبز تُند هستند.

میرا هوفر:

همیشه از پارچه‌های کتانی و حوله‌های سفید استفاده کنید. این قانون را رعایت کنید وهمیشه رنگ سفید به کار ببرید. آنها را می‌توان به صورت کامل شُست و در عین حال، پیامی از تمیزی، پاکی و نظم خواهند بود.

راب ساثرن:

در حمام و دستشویی، هیچگاه از یک چراغ در بالای آینه استفاده نکنید؛ زیرا باعث ایجاد سایه‌ نامناسب در صورت می‌شود. چراغ‌هایی که از پهلو به آینه می‌تابند حالت روشنایی بهتر و طبیعی‌تری ایجاد می‌کنند.

جیسون بل:

من به جای ارتفاع استاندارد ۳۰ اینچ (۷۶۲ میلی‌متر) برای میز دستشویی، ۳۶ اینچ (۹۱۴ میلی‌متر) پیشنهاد می‌کنم. این ارتفاع، حالت به مراتب ارگونومیک و راحت‌تری دارد.

رابرت استیلین:

به جای یک میله آویزان کردن حوله و لباس، از پنج چوب‌لباسی تکی با ارتفاع ۶۸ اینچ (۱۷۲۷ میلی‌متر) برای این کار استفاده کنید.

الیسون کاکوما:

بهترین فرمول برای رنگ‌آمیزی سقف، رنگ طراحی شده برای اتاق به اضافه ۵۰ درصد سفید است.

الیسا کولمن:

ما از قفسه‌های شیشه‌ای قابل‌تنظیم برای گذاشتن کفش‌ها استفاده می‌کنیم. قفسه‌های اریب به اندازه ۲۵ درصد فضای بیشتری دارند و شیشه نیز به راحتی تمیز می‌شود. در این قفسه‌ها می‌تواند هر جفت کفش را به گونه‌ای تنظیم کنید که پاشه و نوک دو پا از هر جفت کفش در کنار هم قرار گیرند. در نتیجه، می‌توانید به راحتی مشکلات پاشته و نوک هر کدام از کفش‌ها را تشخیص دهید و در مواقع اضطراری، سرعت انتخاب داشته باشید.

ریچارد کیث لانگهم:

شرایط در یک اتاق بدون رنگ خسته‌کننده است. رنگ‌های شاد، قوی و شفاف، رنگ‌هایی هستند که در مدت زمان طولانی‌تری نسبت رنگ‌های ضعیف و کم‌رنگ، می‌توان با آنها زندگی کرد. افراد همیشه دیدگاه مخالف این موضوع دارند؛ ولی در واقع، این رنگ‌های نرم هستند به سرعت خسته‌کننده می‌شوند.

سالی گئوردانو:

شما هیچ‌وقت نخواهید خواست که از رنگ یکی از بافت‌ها و پارچه‌های خود برای دیوار استفاده کنید؛ زیرا شدت زیادی ایجاد خواهد کرد. به جای، یک نسخه روشن‌تر از این رنگ را استفاده کنید.

رابین بل:

بهترین رنگ برای یک دیوار به‌ندرت از میان یک مجموعه رنگ پیدا می‌شود. کمی در این زمینه خلاقیت به خرج دهید. شرایط بسیار جذاب‌تری ایجاد خواهد شد.

ژان شاورز:

هر اتاقی نیاز به گوشه‌هایی از رنگ سیاه دارد؛ همان‌طور که حداقل به یک چیز آنتیک احتیاج خواهد داشت.

امی لائو:

ارائه هر مجموعه‌ای، کوچک یا بزرگ، نیازمند شجاعت و بی‌رحمی در دست بردن به آن است. همیشه برای قرار دادن هر چیزی در دکوراسیون از خود بپرسید که آیا آن را دوست دارید؟ آیا تأثیری در زندگی‌تان خواهد داشت؟ و آیا می‌توانید بدون آن زندگی کنید؟ چشم‌هایتان را کاملاً باز کنید و هدف از هر چیزی را مشخص کنید.

آن وولف:

حتماً دقت کنید که همه چیز را در کلکسیون خود با همدیگر نمایش دهید.

ریچارد بوریس و جیمز شیرون:

دستگیره‌های درها را در ارتفاع ۳۴ اینچی (۸۶۴ میلی‌متری) نصب کنید. در نتیجه درها به یک نسبت خوشایند و مناسب تقسیم می‌شوند.

دیوید ایستون:

اگر از یک طرح و بافت در یک پارچه خوشتان می‌آید، ولی بسیار قوی و تُند به نظر می‌رسد، طرح برعکس آن را بررسی کنید. ممکن است این کار یک ترفند مناسب برای شما باشد.

جی. رندال پاورز:

وقتی یک پارچه را سفارش می‌دهید، به اندازه نهایی حدود ۲ متر اضافه کنید. شما که نمی‌خواهید با یک کوسن خراب و یک قطعه روکش منقطع گیر بیفتید. به این اندازه اضافی به عنوان یک بیمه برای روزهای مبادا نگاه کنید.

ریچارد بوریس و جیمز شیرون:

هر اندازه که می‌توانید از لوازم بدون پوشش لاک و الکل استفاده کنید. در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها چنین وسایلی را ارائه می‌کنند که رنگ موجود در آنها، گرمای زیادی برای فضای خانه ایجاد می‌کند. حتب اگر هیچ‌وقت سطح آنها را پرداخت نکنید، ظاهری مناسب خواهند داشت.

مایکل فرمیکا:

به تعداد زیاد از گل‌های میخک با پرهای زیاد و به صورتی آزاد و رها استفاده کنید. این گل‌ها که به کوه یخ گیاهان گل‌دار معروفند، مانند کوه یخ، دوام زیادی دارند، همه جا و همه وقت در دسترس هستند و قیمت آنها ارزان است. البته در این زمینه باید هشدار داد که رنگ‌ها را با یکدیگر ترکیب نکنید و به ویژه از سرخس‌ها که انگار همیشه باید آنها باشند، خودداری کنید!

ژیل شارپ برینسون:

بهترین نوع پوشش کف مقاوم در برابر آسیب‌ها، پوشش چرم گاو است؛ حیوانات نه می‌توانند آن را گاز بگیرند و نه به آن صدمه بزنند.

کریستوفر پیکاک:

من برای میز وسط آشپزخانه ابعاد ۵ در ۸ فوت (۱۵۲۴ در ۲۴۳۸ میلی‌متر) را پیشنهاد می‌کنم. شما که نمی‌خواهید یک باند پرواز برای جنگنده‌ها داشته باشید. همچنین در هنگام تمیز کردن آن، می‌خواهید به راحتی دستتان را به اطراف آن برسانید.

مارشال واتسون:

برای جاهایی که امکان نصب دو لامپ در کنار هم وجود دارد، من دوست دارم از یک لامپ صورتی در کنار یک لامپ سفید استفاده کنم.

کارولین روئم:

من حیوان خانگی زیاد نگهداری می‌کنم. بنابراین از همان پارچه‌ای که برای کاناپه استفاده شده، یک پوشش مانند پتو درست کرده‌ام که سراسر آن را می‌پوشاند و آنها بر روی آن استراحت می‌کنند. وقتی هم مهمان دارم، به راحتی پتو را از روی کاناپه جمع می‌کنم.

الیسا کولمن:

در یک پذیرایی یا یک پلکان تنگ، یک قالی را دیوار به دیوار پهن نکنید. به جای، آن را به صورت آزاد پهن کنید و حداقل ۳ اینچ آن را از دیوارها فاصله بدهید تا فضا عریض‌تر به نظر برسد.

آنتونی باراتا:

از چراغ‌های آویزان به ندرت استفاده کنید. استفاده از وسایل زیاد آویزان، سقف شما را تبدیل به یک پنیر سوئیسی می‌کند!

بتسی برنهام:

هیچ‌وقت مبلمان را به دیوار نچسبانید. با کشیدن صندلی‌ها به طرف داخل اتاق، حتی به اندازه چند سانتی‌متر، می‌تواند به شکل ساده به فضا گرمی ببخشید و جریان ایجاد کنید

لیندزی کارول هارپر:

در جاهایی که انتظار نمی‌رود، از کاغذ دیواری استفاده کنید. جاهایی مانند سقف، اتاق‌های قاب‌بندی شده، در داخل‌ کمدها، راهروها و سرسراهای کوچک. یک الگو یا تکسچر زیبا در فضاهای کوچک می‌تواند حالتی شگفت‌انگیز ایجاد کند.

بنجامین دانگ:

از اشیای قیمتی برای استفاده‌های روزمره استفاده کنید. ما به دقت درون کمدهای مشتریان‌مان جستجو می‌کنیم و چیزهای قیمتی زیادی مانند کریستال و کوزه‌های سفالی پیدا می‌کنیم که وضعیت آنها چندان مشخص نیست. از این وسایل برای مقاصد کاملاً روزمره استفاده خواهیم کرد. مثلاً یک کوزه سفالی می‌تواند تبدیل به جاخودکاری شیک شود و از یک بطری کریستالی می‌تواند برای قلم‌موهای آرایشی استفاده کرد. خلاقیت در این زمینه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

جی. رندال پاورز:

تنها زمانی می‌بایست از حاشیه‌های سفید برای پرده استفاده کرد که خودِ پرده‌ها هم سفید باشند.

منبع: www.housebeautiful.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

2 دیدگاه درباره ”۱۰۱ نکته طراحی دکوراسیون داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *