نحوه ساخت صحنه خانه روی دریاچه

 نحوه ساخت صحنه خانه روی دریاچه

Giona Andreani نتیجه کار خود با Corona را که باعث شد برنده جایزه بهترین کار هفته 12/2015 شود را در ادامه به نمایش می گذارد.

 

آغاز

کار آخر من تصویرسازی یک پروژه مسکونی توسط Scandurra Studio Architettura در Paratico ایتالیا نزدیک به دریاچه Iseo است.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_01

برای اینکار کل محیط  دوباره در تری دی ساخته شده است. در طول این کار موتور رندر از V-ray به Corona تقدیر داده شده است. در این کار بیشتر تمرکز روی لنداسکیپ است چرا که مهمترین بخش و پر جزئیات ترین قسمت صحنه است.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_02

محیط

از آنجا که محیط پروژه تقریبا بزرگ است می بایست پراکندگی فضای سبز به صورت بهینه صورت گیرد و باید نقاط مناسب در نظر گرفته شود.

از Multiscatter برای توزیع کلی فضای سبز و از Multipainter برای اضافه کردن جزئیات بیشتر در قسمتهایی که مستقیما با دوربین دیده می شوند، استفاده شده است.

نمایی از صحنه

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_03

در اینجا نمونه ای از توزیع درختان، بوته ها و پوشش گیاهی روی زمین را مشاهده می کنید.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_04

برخی از درختان تری دی از اورموشن انتخاب شده و برخی از آنها از منابع رایگان در وبلاگ Renon، توسط Andrei Mikhalenko برداشته شده اند. چمن ها و بوته ها از iCube R&D انتخاب شده اند.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_05 vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_06 vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_07

در ادامه برشی از تصویری را که چمن های پراکنده شده را با لایه های مختلف چمن و گل نشان می دهد، مشاهده می کنید.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_08

سطح دریاچه یک صفحه ساده است با متریال آب و یک displacement map روی آن اعمال شده است. از مپ OceanTex از پلاگین PhoenixFD برای رسیدن به یک سطح آرام آب استفاده شده است.

این مپ با موتور رندر کرونا به خوبی کار می کند.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_09

نورپردازی

در این صحنه نورپردازی ساده است. رندر در نور روز به وسیله کرونا انجام شده است. موتور رندر از وی ری به کرونا جهت امتحان یک موتور رندر جدید تغییر داده شده است و نتیجه آن شد که این موتور بسیار قدرتمند تر و سریعتر از وی ری برای این صحنه است.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_10

از Corona Sun (خورشید کرونا ) و Corona Plane Lights (نورهای صفحه ای کرونا) در داخل خانه استفاده شده است.  رندر در نور شب با وی ری انجام شده است. یک نور گنبدی وی ری (Dome light) با مپ HDRI شب از مجموعه Peter Guthrie استفاده شده است. (http://www.ronenbekerman.com/af/peter-guthrie-shop)

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_11

فضای داخلی با نورهای صفحه ای ساده وی ری نورپردازی شده است.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_12

رندر

تنظیمات نور روز با کرونا

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_13تنظیمات شب با وی ری

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_14

از تبدیل کننده اسکریپت موتور رندر کرونا جهت انتقال کلیه متریال ها و نورها از وی ری استفاده شده است که به خوبی این کار را انحام داده است. تنها برای متریال برگ های درختان نیاز به اصلاحات کوچکی بود. تکسچر diffuse در اسلات Translucency  کپی شده و سطح شکست برای رسیدن به یک توازن مناسب تنظیم شد. مقادیری بین 0.15 تا 0.3 نتیجه خوبی در پی خواهند داشت.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_15

Post Production

کارهایی که با فتوشاپ باید ان شود در مورد این تصویر محدود است. تصویر مربوط به نور روز Post production بسیار ساده ای داشته است. تنها استفاده از منحنی ها و اصلاح رنگ روی برگ ها و z-depth pass برای مه مورد نیاز بوده است.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_16

برای تصویر در شب آسمان و انعکاسات روی آب می بایست جهت شبیه سازی زمان نوردهی طولانی کمی بلور شود. کنتراست را کمی مناسبتر کرده و یک درخشش ملایم به هایلایت ها اعمال کنید. به علاوه افکت ظریفی از غبار با استفاده از z-depth pass اضافه شده است.


vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_17

ترکیب بندی

در نهایت کمپوزیسیون انتخاب شده برای این دو تصویر توضیح داده خواهد شد. این خانه تنها روی دریاچه به لحاظ معماری متقارن است بنابراین برای تاکید بر این ویژگی از سطح انعکاس دهنده آب استفاده شده است.  نسبت پانورامیک 2:1 و حالت شب برای نمای کل مجموعه استفاده شده است. از طریق نورهای داخلی می توان کانسپت اصلی پروژه را دریافت، آپارتمانهای پشت درختان با دادن یک افکت پیکسلی شده به بنای معماری ظاهر شده اند.

در ادامه می توانید مابقی تصاویری که از این پروژه گرفته شده است را ببینید.

vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_18 vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_19 vnplugin-3dsmax_making-of-house-on-the-lake_20

 

منبع: www.ronenbekerman.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *