چگونه عکس های خود را با اضافه کردن مردم به عکس هایتان جذاب تر کنید؟

از اخبار ما توسط لینک زیر در تلگرام مطلع شوید:
https://telegram.me/joinchat/052a9500014379c22a0b6520afe82652

چگونه عکس های خود را با اضافه کردن مردم به عکس هایتان جذاب تر کنید؟

vnplugin-3dsmax_How-to-Make-Your-Photos-More-Interesting-with-a-Human-Element_01

زمانی که فردی این پرسش را مطرح می کند که چگونه می توان ترکیب بندی عکس را بهبود بخشید می توان گفت پرسش او این است که چگونه می توان عکس ها را جذاب تر کرد. مهارت ترکیب بندی در ساماندهی مولفه های صحنه به نحوی است که نتیجه به لحاظ زیبایی خوشایند باشد و برای دیدن جذاب به نظر برسد. ترکیب بندی شامل استفاده از تکنیک هایی ازجمله لنزهای پیشرو، ایزوله کردن سوژه، استفاده از کنتراست رنگی، تصمیم گیری راجع به آنچه که باید بیرون از فریم باشد، و غیره می شود. اما هیچ یک از این موارد مهمتر از این نیست که سوژه نباید کسالت بار باشد.

موثرترین روش برای خلق تصاویر جذاب یافتن سوژه های جالب است. ترکیب بندی زمانی که سوژه جذاب باشد بسیار راحتتر خواهد شد. اگر درگیر سوژه باشید بیشتر مشتاق عکس خواهید شد و تلاش بیشتری برای یافتن یک ترکیب بندی خوب خواهید کرد.

خوشبختانه اتفاقات جالب متعددی برای عکاسی وجود دارد اما یکی از جالبترین آنها عکاسی از مردم است.

vnplugin-3dsmax_How-to-Make-Your-Photos-More-Interesting-with-a-Human-Element_02

برخلاف سوژه های ایستا مانند مناظر که خیلی آهسته تغییر می کنند و یا شاید اصلا تغییر نکنند، افراد در گذارند. آنها تغییر می کنند. شغل ها تغییر می کنند. شهر ها نیز تغییر می کنند. افول و جریان زندگی سوژه های متنوع و جذابی را برای عکاسان کنجکاو فراهم می آورد.

بسیاری از عکاسان بزرگ (و البته استثنائی) شهرت خود را در عکاسی از مردم یافته اند. افراد خبره ای مانند Steve McCurry, Sebastião Salgado, David Bailey  و  Annie Leibovitzغالبا از مردم عکاسی کرده و بر جهان تاثیر گذاشته اند. خوب چگونه می توان المان های انسانی را به تصاویر اضافه کرد. در اینجا ایده هایی را در این زمینه مشاهده می کنید.

  1. از چهره افراد در مناظر برای نمایش مقیاس و محتوی استفاده کنید.

استفاده از چهره افراد در مناظر هم نقطه کانونی را فراهم می آورد و هم راهنمایی برای مقیاس. تصویری که در ادامه می بینید در نقطه ای دور از آرژانتین شمالی گرفته شده است. این صحنه چشمگیر است نه تنها به این دلیل که تماشایی است بلکه به این دلیل که افراد در میانه آن در حرکت هستند. حضور افراد ارتفاع صخره پشت آنها را نمایان می کند. می توانیم حدس بزنیم که ابعاد آن در مقایسه با افراد چقدر است. اگرچه این افراد در این فریم بسیار کوچک هستند اما کماکان به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوان دید لباس های محلی پوشیده اند. بعلاوه چند دیواره سنگی در پیش زمینه دیده می شود که آغل حیوانات است. فیگور افراد و شواهد فعالیت انسان ها، به عکس اطلاعات اضافه کرده و رابطه افراد و منظر محتوی عکس را فراهم می کند.

vnplugin-3dsmax_How-to-Make-Your-Photos-More-Interesting-with-a-Human-Element_03

  1. پرتره محیطی بگیرید.

یکی از روش های خلق عکس های جالب از افراد عکاسی پرتره های محیطی است. عکس هایی که شامل اطلاعاتی راجع به محیط پیرامون افراد می شود. فرد نقطه کانونی عکس خواهد بود اما دو داستان در این جا باید گفته شود. یکی در مورد فرد و دیگری در مورد محیط اطراف آن. تصویر زیر بیشتر راجع به کاروان این نوازنده و اینکه چگونه فضای خاصی برای زندگی خود ساخته است، می باشد تا در مورد خصوصیات ظاهری او.

vnplugin-3dsmax_How-to-Make-Your-Photos-More-Interesting-with-a-Human-Element_04

  1. افراد جذاب را برای عکاسی بیابید.

آسانترین روش برای یافتن افراد جذاب برای عکاسی این است که برای خود یک پروژه تعریف کنید. تصویر زیر مربوط به پروژه عکاسی از پیشه وران محلی است و منجر به عکاسی از Eion در استودیو حباب سازی آن با شیشه شده است. بعد از عکاسی از او در حین دمیدن در شیشه، در فضای آزاد چند پرتره گرفته شده است. یکی از این تصاویر را در ادامه می بینید. چهره او بسیار جالب است و سوژه جالبی بوده است اما اگر این پروژه تعریف نشده بود امکان یافتن او و عکاسی از او فراهم نبود.

vnplugin-3dsmax_How-to-Make-Your-Photos-More-Interesting-with-a-Human-Element_05

قطعا این داستان را شنیده اید که زمانی که یکی از شاگردان از Jay Maisel عکاس می پرسد که چگونه عکس های جذاب تر بگیرد او پاسخ می دهد:

” اگر می خواهی عکس های جذاب تری بگیری، فرد جذاب تری باش”  – Jay Maisel

روش دیگر برای یافتن افراد جذاب این است که زندگی جذاب تری برای خود فراهم  کنید. سرگرمی های بیشتر و شرکت در فعالیت های بیشتر منجر به ملاقات افراد بیشتر در زندگی روزمره می شود. برخی از آنها می توانند سوژه های جذابی باشند.

حال نوبت شماست.

 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *