5 دلیل برای آنکه عکاسی با سرعت شاتر پایین را آموزش ببینید

از اخبار ما توسط لینک زیر در تلگرام مطلع شوید:
https://telegram.me/joinchat/052a9500014379c22a0b6520afe82652

5 دلیل برای آنکه عکاسی با سرعت شاتر پایین را آموزش ببینید.

عکاسی با سرعت شاتر پایین یک تکنیک جذاب  و به شدت رضایتبخش در خلق عکس است. برای این کار لازم است از حالت تنظیمات دستی استفاده کرده و یا از حالت تنظیم دستی شاتر تا سرعت شاتر را کنترل کنید.

vnplugin-3dsmax_5-reasons-you-should-learn-long-exposure-photography_01

حالت انتخاب تنظیم شاتر به صورت دستی روی دروبین های نیکون با S و روی دوربین های کانون با TV نشان داده شده است. هر دو آنها به یک معنا می باشند. زمانیکه روی حالت دستی تنظیم شاتر می روید می توانید سرعت شاتر را به صورت دستی تنظیم کنید حال آنکه خود دوربین اپرچر مناسب را تنظیم می کند.

مشخصا اگر انعطاف پذیری بیشتری موردنظر شماست می بایست از حالت تنظیم کاملا دستی استفاده کنید که هر دو مقادیر سرعت شاتر و اپرچر تحت کنترل شماست. این کار به شما کمک می کند که تصویری با سرعت شاتر پایین گرفته درحالیکه عمق میدان را نیز تنظیم می کنید.

حال ممکن است از خود بپرسید که چرا باید تصاویری با سرعت شاتر پایین بگیرید. آیا این نوع تصاویر نوعی ریسک در مورد رنگ پریدگی عکس محسوب می شوند. این به این دلیل است که ابزارها و تکنیک های دیگری نیز در این روند دخیل هستند. مانند استفاده از فیلتر ND یا استفاده از  exposure compensation برای یافتن ترکیب اپرچر و سرعت شاتر مناسب که امکان ورود نور کافی را در زمان طولانی بدون ریسک رنگ پریدگی به دست می دهد.

بنابراین چرا باید یاد بگیرید که عکس های با سرعت شاتر پایین بگیرید.

  1. می توانید یک تصویر را در مدت زمان طولانی ثبت کنید.

تصویری این چنین به این معناست که حرکتی که روبروی دوربین گسترده شده است، ثبت خواهد شد. به طور مثال حرکت ابرها در آسمان در یک تصویر منظر که یک افکت محو شده زیبا به دست می دهد که گذر زمان را نشان می دهد. اتفاقی این چنین نیز زمانی رخ می دهد که از یک لنگرگاه و حرکت موج ها در طول زمان عکاسی می کنید. نتیجه نهایی یک تصویر محو زیبا خواهد بود.

  1. می توانید آبشار را به صورتی نرم و پیوسته درآورید.

vnplugin-3dsmax_5-reasons-you-should-learn-long-exposure-photography_02

اگر به عکاسی از طبیعت علاقه دارید میلیونها سوژه متفاوت وجود دارد که می توانید با تکنیک عکاسی با سرعت پایین شاتر از انها عکاسی کنید. عکاسی از آبشار معمولا با سرعت پایین شاتر صورت می گیرد که منجر به خطوط محو پیوسته آب می شود و ظاهر سورئال تصویر را برجسته می کنید. این تصویر را می توان آبشار پیوسته نامید.

  1. می توانید از دنباله نورها عکاسی کنید.

vnplugin-3dsmax_5-reasons-you-should-learn-long-exposure-photography_03

تکنیک عکاسی سرعت پایین برای عکاسی در شب نیز مناسب است. می توانید از دنباله ستاره ها، دنباله نورها، و نقاشی با نور و یا حتی آتش بازی عکاسی کنید. همه این سوژه ها نیاز به سرعت پایین شاتر دارند تا به سنسور اجازه دهد که حرکت نور را ثبت کند. این موضوعات زمانیکه درست ثبت شوند می توانند پترن های زیبایی از نور را به آسانی در تصویر نهایی نشان دهند.

  1. می توانید یک پیاده رو نامناسب از لحاظ بصری را محو کنید.

پرسپکتیوهای معینی وجود دارد اگر می خواهید تصویری با تکنیک سرعت شاتر پایین در نور گسترده روز بگیرید. کار سختی نیست فقط باید یک فیلتر ND استفاده کنید. آنچه که ابتدائا در نظر داریم تصویر از خیابان است. فرض کنید می خواهید از یک خیابان شلوغ در ظهر عکاسی کنید. منظری را  می خواهید که فردی در آن حضور نداشته باشد. در یک خیابان شلوغ در وسط روز این کار غیرممکن است. غیرممکن اگر ندانید چگونه از فیلتر ND استفاده کنید.

یک فیلتر ND 10 استاپه موردنیاز است. ابتدا باید صحنه را بسنجید سپس فیلتر را رو به روی لنز نصب کنید. یک فیلتر 10 استاپه به شما این امکان را می دهد که از سرعت شاتر تا 10 استاپ آهسته تر از آنکه ابتدا سنجیده بودید بدون فیلتر استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند به سادگی همه افراد را حذف کنید. اگر این کار را به درستی انجام دهید آنچه که در تصویر دارید یک شهر کاملا خالی از انسانها است. مثل یک صحنه postapocalyptic . این تصویر می تواند شگفت انگیز شود.

  1. می توانید به سادگی عکس های هنری سیاه و سفید خلق کنید.

دلیل دیگری که شما باید تصاویر با سرعت پایین شاتر بگیرید این است که ترکیب بندی سیاه و سفید خود را بهبود بخشید. تصاویر سیاه و سفید می توانند قوی تر از تصاویر رنگی باشند.

تصویر 4

کنتراست، سایه های مختلف خاکستری از سفید خالص تا سیاه خالص، اشکال، فرم ها و همه چیز جذابتر به نظر خواهند رسید. بزرگترین مشکل تصاویر سیاه و سفید این است که خالی از رنگ است. همینطور می تواند بزرگترین مزیت آن باشد. چرا که بدون رنگ مهمترین وجه ترکیب بندی جلو آمده و جلوه خواهد کرد.

منبع: www.digital-photography-school.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *