6 دلیل برای آنکه به عکاسی از طبیعت روی آورید

 

6 دلیل برای آنکه به عکاسی از طبیعت روی آورید.

1- یک سوژه دائم التغیر

عکاسی از طبیعت هیچگاه کسل کننده نمی شود. چه عکاسی از حیات وحش و چه عکاسی از مناظر نوع عکاسی مورد علاقه شما باشد، همیشه یک زاویه جدید وجود دارد که شما می توانید از آن زاویه عکس های خود را خلق کنید.

vnplugin-3dsmax_6-reasons-become-nature-photographer_01

برای عکاسی لنداسکیپ آب و هوا هیچ گاه کاملا یکسان نیست، ابرها فرم های خاصی را به وجود می آورند و مسیری که اشعه های خورشید روی این مسیرها به مناظر در برابر شما می تابند همیشه خاص است.

اگر عکسی از حیات وحش می گیرید، تا ابد می توانید لحظاتی را عکاسی کنید که تکرارنشدنی هستند. به طور مثال صحنه مشاجره دو پرنده روی یک شاخه را تصور کنید. هیچ گاه شما نمی توانید عکسی مشابه از پرندگانی مشابه با بدن مشابه و موقعیت بال های مشابه و پشت صحنه کاملا مشابه داشته باشید. این موقعیت را دارید که چیزی کاملا ویژه را ثبت کنید.

2- یکی شدن با طبیعت

vnplugin-3dsmax_6-reasons-become-nature-photographer_02

هیچ دلیل بهتری وجود ندارد که از خانه خارج شوید تا عطش عکاسی از طبیعت خود را مهار کنید. امروزه افراد بسیاری زمان زیادی را در داخل فضاها می گذرانند و خارج شدن از این فضاها به شدت می تواند برای سلامت شما مفید باشد، هم برای سلامت و هم برای لذت. اگر به باگ عکاسی رسیده اید پس بیرون رفتن با دوربینتان چیزی است که از آن لذت خواهید برد.

3- به سادگی در دسترس بودن

طبیعت همه جا وجود دارد. نیازی نیست به دوردست ها نگاه کنید تا یک منظره زیبا بیابید و یا پرنده ای را که به آشیانه اش باز می گردد. نیازی نیست که یک استودیو و یک مدل برای عکاسی رزرو کنید. کافی است بیرون روید و شروع به فشردن دکمه شاتر کنید.

حتی برای آنهایی که در شهرها زندگی می کنند، حیات وحش همه جا وجود دارد، ممکن است که شما هنوز آن را نیافته باشید.در شب گوزن ها و روباه ها به حومه شهر می آیند و سوژه جذابی برای عکاسی می باشند. به محیط بیرون از شهر بروید و تپه هایی را یافته و از بی نهایت موقعیت عکاسی استفاده کنید.

  1. آرامش بخش بودن

عکاسی از طبیعت می تواند به شدت خواص درمانی داشته باشد اگر بتوانید به لذت حاصل از آن دست بیابید. اگر هفته ای پر از استرس را پشت سر گذاشته اید، بیرون رفتن به تنهایی با دوربینتان و دنیای طبیعت می تواند روش خوبی برای آرامش یافتن و فراموش کردن هر مشکلی است.

vnplugin-3dsmax_6-reasons-become-nature-photographer_03

  1. همه طبیعت را دوست دارند.

اکثر افراد به نحوی طبیعت را تحسین می کنند. چه تصویر شما یک منظره آرام و دراماتیک است و چه برق چشمان عقابی که در حال فرود آمدن است، تصویر شما می تواند توسط گستره ای از مخاطبان مورد تحسین قرار گیرد. اگر به دنبال چیزی می گردید که با مردم به اشتراک بگذارید و بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید، عکاسی از طبیعت رویکرد مناسبی است.

زمانی که این کار را به درستی انجام دهید، عکس از طبیعت مخاطب را در جایگاه شما قرار می دهد و به او اجازه می دهد که منظره را در صورتیکه با شما همراه می بود، تصور کند. فراهم کردن این قاب به دنیای طبیعت برای افرادی که ممکن است خودشان دسترسی نداشته باشند، کاری عالی است.

vnplugin-3dsmax_6-reasons-become-nature-photographer_04

عکاسی از طبیعت کمک می کند که اطلاعات از سیاره و محیط زیست خود را گسترش دهیم. این کار به انسانها کمک می کند که چیزهایی را تجربه کنند که نمی توانند خودشان ببینند و بنابراین آنها را تشویق خواهد کرد تا اهمیت بیشتری به حفظ محیط زیست دهند. شما می توانید این کار را انجام دهید، به روشی ساده، و کمک کنید تا آگاهی در مورد دنیای طبیعت افزایش یافته و پیام حفظ آن گسترش یابد.

 

منبع: www.digital-photography-school.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *