آنچه شما را حرفه ای می کند: درس هایی از 10 عکاس حرفه ای

آنچه شما را حرفه ای می کند: درس هایی از 10 عکاس حرفه ای

تصمیم اینکه در عکاسی حرفه ای شوید گام بزرگی است. زمانیکه آینده گره خورده به امکان ها و ترس هاست باید سریعتر حرکت کنید. در آنچه که آن را نقد اعتماد به نفس می نامیم، شما خود را در حال مقایسه با آثار دیگر عکاسان می بینید و از خود می پرسید آیا کار من به اندازه کافی خوب است یا خیر و یا اینکه آیا مردم به من فرصت خواهند داد؟

زمانیکه این افکار را تجربه می کنید، نفسی عمیق بکشید و این را به خاطر آورید که تقریبا همه این حس را پیش از آنکه گامی جدید بردارند تجربه کرده اند. به خصوص اگر آرزوهای آنها همراه با ریسک باشد. درحقیقت عکاسان موفقی که شما خود را با آنها مقایسه می کنید نیز یک روز احساساتی همانند شما داشته و تصمیم گرفته اند که حرفه ای شوند.

از 10 عکاس حرفه ای باتجربه خواسته شده تا روزهای اول کار خود را – از زمان یافتن اولین مشتریان تا استراتژی های فروش که استفاده کرده اند تا برند خود را برقرار سازند- بازتاب دهند. ادامه مطلب را بخوانید تا ببینید که چگونه هر یک از آنها موفقیت را به عنوان یک عکاس حرفه ای یافته و اینکه شما چگونه می توانید.

همه چیز با رابطه شروع می شود.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_01

عکاس نیویورکی Casey Kelbaugh چنین می گوید که زمانی که تصمیم می گیرید عکاسی را به عنوان حرفه خود برگزینید باید به دنبال مشتریانی بگردید که به شما شانس خواهند داد. برای بسیاری از عکاسان این به معنای شروع کردن با دوستان و اعضا خانواده است که از پیش شما را می شناسند و به شما اعتماد دارند. در طول 15 سال کارم هرگز کاری را خارج از این حیطه نگرفته ام. هر کار کوچکی، هر همکاری، هر کمپین بزرگی و هر ملاقاتی را به واسطه ارتباطاتی که داشتم گرفتم.

Alfred Eisenstaedt عکاس معروف مجله Life می گوید مهمتر از زدن دکمه شاتر ارتباط با مردم است . Michael Zide عکاس تبلیغاتی و منظر معتقد است که مردم شما را استخدام می کنند چرا که حالات و رفتار شما را چه در حین کار و چه خارج از کار می پسندند.

Steve Hansen عکاس پرتره از لس آنجلس نیز کار خود را با استفاده از ارتباطات شخصی خود شروع کرده است. اولین مشتری من در واقع یکی از دوستانم بود که یک عکس پرتره می خواست. او نمی توانست از عکاسان گران قیمت بخواهد و من نیز نیاز به مشتری داشتم، پس با هم به توافق رسیدیم.

طبق نظر Marlene Hielema استاد آموزش عکاسی و ویدئو، ارتباط برقرار کردن بسیار حائز اهمیت است. شما باید از خانه بیرون بروید و با آدم ها ملاقات کنید. مردم دوست دارند با کسانی کار کنند که دوستشان دارند بنابراین می بایست با مردمی ارتباط برقرار کنید که نیاز به نوع کاری که شما انجام می دهید، دارند. من بسیاری از مشتریان خود را در مهمانی ها یافتم.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_02

زمانیکه ارتباط برقرار می کنید همچنین به دنبال ویرایشگران عکاس و کارگردانان هنری بگردید چرا که آنها قبلا با انبوهی از عکس ها سروکار داشته اند. مشتری همه جا می تواند پیدا شود بنابراین به این فکر کنید که پیش دوستانی بروید که تازه کارشان را شروع کرده اند یا دانشگاه ها یا رستوران ها و یا دفتر وکلا. زمانیکه مشتریان خود را یافتید حالا باید متفاوت فکر کنید.

صحبت کنید.

علاوه براینکه باید از قدرت افرادی که اکنون می شناسید استفاده کنید بلکه باید از فرصت هایی که پیش می آید نیز استفاده کنید. مهم نیست که کجا و چه موقع باشد. این توصیه Cappy Hotchkiss عکاس عروسی نیویورکی است که اولین مشتری خود را زمانی یافته که سگش را برای پیاده روی برده است. من برای تعدادی از مراسم های ازدواج دوستانم عکاسی کرده بودم و واقعا دوست داشتم. فردی در حین پیاده روی صدای من را شنید که در مورد آن صحبت می کردم و از من خواست برای مراسم ازدواجش عکاسی کنم. هنوز یادم هست که چقدر باشکوه و چقدر ترسناک بود.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_03

عکاس ورزشی Chris Marion نیز تجربه مشابهی داشته است زمانیکه ویراستار یک مجله ورزشی محلی را می بیند. از او پرسیدم آیا به عکاس دیگری نیاز دارند و او گفت بله و به من یک کاری داد که بیشتر برای امتحان کردن من بود. آن کار به خوبی انجام شد و اولین عکس واقعی ورزشی من شد.

موفقیت های کوچک منجر به موفقیت های بزرگ می شوند.

همینطور که رزومه کاری شما بهتر می شود و نام شما بیشتر گسترده می شود، آیا کار شما خوب از کار درخواهد آمد. کاری که قبول می کنید تغییردهنده بازی است می تواند منجر به پروفایل قوی کاری شما و ارتباطات طولانی مدت شود که در نهایت به پروژه های بزرگتری در اینده ختم گردد. Andrew Federman می گوید من بهترین مشتری ام یعنی گوگل را با ترتیب دادن یک برنامه کوچک برای آنها و دادن عکس های که دوستشان داشتند، به دست آوردم. صحبت ادامه دار شد و آنها از من پرسیدند آیا برای عکاسی افتتاحیه نمایشگاه علمی گوگل به دفتر گوگل در کالیفرنیا خواهم آمد یا خیر.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_04

Marion  نیز بهترین مشتری خود NBA را نیز به روشی مشابه یافته است. شهر محل تولد من اسپرینگفیلد یک لیگ NBA داشت و من برای 5 سال عکاس تیم آنها بودم. به خاطر این تجربه توانستم نگاه آنها را جلب کنم و این منجر به فرصت عکاسی ورزشی برای من شد.

روی حرفه ای بودن شما بیش از آنکه فکر می کنید حساب می شود.

گاهی لازمه رسیدن به یک کار خوب این است که در دسترس باشید.  James Brosher عکاس عروسی، تبلیغاتی و خبری در Bloomington ایندیانا می گوید روزی در کتابخانه بودم و از شماره عجیبی با من تماس گرفته شد. من جواب دادم و خوشحال شدم از اینکه این کار را کردم. یک پیشنهاد کاری عالی بود که برای یک ماه کامل به من پرداخت می کرد. مشتری گفت با دو نفر دیگر تماس گرفته اما من کار را گرفتم چون تلفن را جواب دادم. بعد از آن زمان همیشه تلفنم را جواب می دهم. شما هیچ گاه نمی دانید که کی یک مشتری عالی تماس می گیرد.

Brosher همینطور کارهای بسیاری را گرفته است چرا که نسبت به گرفتن پروژه لحظه آخری انعطاف پذیر است. روزی روی کاناپه نشسته بودم و یک تلفن از Indianapolis Star دریافت کردم که می خواستند یک مراسم در 15 دقیقه آینده پوشش داده شود. در دسترس بودن، آماده بودن زمانیکه یک مجله به شما نیاز دارد نیاز به راه درازی دارد که باید طی کنید.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_05

Christina Van Dyke بنیانگذار کمپانی Van Dyke Design & Photography می گوید آنچه که به شدت حائز اهمیت است این است که روی هردو تجربه کار خوب و مشتری خوب تمرکز کنید. بهترین مشتری من در مورد عکاسی من شنیده بود. درسی گرفتم که همیشه به من می گوید که با هریک از مشتریان فقط مثل مشتری برخورد کنید. در عوض مشتریان شما با تعریف کردن از شما کار شما را گسترش خواهند داد.

طولانی بازی کنید.

Hansen  توصیه می کند روی نام خود تمرکز کنید و کمتر روی پرداختی ها. حداقل در شروع کار. از اینکه در زمان شروع کار خود مبلغ کمی دریافت کنید نترسید. ممکن است کار شما بیش از اینها بیارزد اما ساخت یک لیست خاص از مشتریان بی ارزش است.

vnplugin-3dsmax_what-it-takes-to-go-pro-lessons-from-10-professional-photographers_06

Federman  می گوید توصیه من به عکاسان جوان این است که عکسی که به مشتری تحویل می دهید آن چیزی است که شما را متمایز می کند نه اینکه طراحی سایت اینترنتی شما چگونه است و یا اینکه چند فالور در اینستاگرام دارید و یا در چند وبلاگ نام شما وجود دارد. بازاریابی مهم است اما تحویل عکسی که مشتری شما را میخکوب کند شهرت زیادی برای شما باز می آفریند.

منبع: www.digital-photography-school.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *