8 نکته برای عکاسی از کودکان

 

8 نکته برای عکاسی از کودکان

حالت های چهره کودکان ناب است. آنها با اشتیاق زندگی می کنند و سرشار از انرژی هستند. زمانیکه شاد هستند خنده و شادی آنها مسری است. آنها می توانند بهترین سوژه شلوغی، شادی، بازی و حقیقت باشند. اگر تاکنون از کودکان عکاسی کرده اید چه کسی است که مشتاقانه نخواهد دوربین را روی صورت آنها بگیرد؟ بعلاوه می دانید که با این همه کیفیات شگفت انگیز، عکاسی از کودکان می تواند سخت بوده و نیاز به برنامه ریزی بیشتری داشته باشد.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_01

این نکات برای عکاسی از کودکان می تواند به شما کمک کند خود را برای زمان عکاسی طولانی تر از کودکان آماده کنید.

  1. زمان و موقعیت

زمان روز خیلی مهم است. بهترین زمان عکاسی از کودکان زمانی است که تازه از خواب بیدار شده اند یا غذا خورده اند. بعلاوه نکته ای که باید در نظر داشته باشید نور شدید است. فضای خارجی در نیمه روز زمانی که خورشید خیلی روشن است و شدید می تابد برای عکاسی مناسب نیست.

نکته حائز اهمیت دیگر موقعیت است. فضای خارجی خیلی خوب است و امکان داشتن فضاهای زیاد برای کار کردن را به دست می دهد اما اگر به دنبال یک فضای داخلی هستید (یا دمای هوا -40 درجه است) اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اختیار دارید.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_02

  1. آماده باشید.

هم شما به عنوان عکاس و هم کودک می خواهد که کار در سریع ترین حالت صورت گیرد. اگر زمان زیادی را که می توانید برای عکس گرفتن بگذارید تلف کنید کودک خسته شده و خیلی زود علاقه اش را از دست می دهد. یک برنامه انعطاف پذیر ترتیب دهید و پیش از آنکه کودک بیاید اماده باشید. دوربین خود را با شارژ باتری و مموری به اندازه کافی و تنظیمات مناسب آماده داشته باشید و وسایلی را آماده کنید. (اسباب بازی ها را مخفی کنید تا راحت در دسترس نباشند و زمانیکه لازم است آنها را بیرون بیاورید.) اگر از پس زمینه های متعدد استفاده می کنید زمان استفاده از هر یک را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که آماده هستند.

  1. یک فهرست تهیه کنید.

یک فهرست برایخود از موقعیت های شات هایی که می خواهید تهیه کنید: نشستن، ایستادن، دراز کشیدن، بازی کردن، دویدن و غیره. کودکی که از آن عکاسی می کنید نمی تواند مانند تصاویری که در pinterest مشاهده می کنید ژست بگیرد و شما هم نمی توانید این را از او بخواهید. به دنبال ایده ها و تم های موردنظر باشید و اما به دنبال یک ژست دقیق نباشید. شما می خواهید که تصویر شما واقعیت آنها را نمایش دهد. برای کارهایی که می خواهید فضا را آماده کنید مانند غذا یا تلفن. از هر وسیله الکترونیکی استفاده کنید تا آنها را سرگرم کنید. حتی می توانید از یک قطعه موسیقی استفاده کنید. اگر چه این فقط یک گزینه است برای زمانیکه خسته شدید. نسبت به فهرست خود انعطاف پذیر باشید و آمادگی این را داشته باشید که در زمان لازم آنها را کنار بگذارید.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_03

  1. یک نیروی کمکی بگیرید.

اگر ممکن است از فردی کمک بگیرید. از نیروی کمی خود بخواهید دقیقا پشت سر شما و نه کنار شما بایستد- می خواهید تصاویری را امتحان کنید که چشمان کودک با دوربین شما ارتباط برقرار می کند. برای کودکان خیلی کوچک، نفر کمک شما می تواند او را روی صندلی خوابانده و سریع از کنار او دور شود تا زمانیکه شما دست خود را روی شاتر آماده می کنید- ممکن است فقط دو ثانیه وقت داشته باشید. از کسی کمک بگیرید که بتواند کودکان را بخنداند.

  1. با ژست ها شروع کنید.

ابتدا عکس های متداول که به دوربین نگاه می شود را امتحان کنید. به طور مثال یک شات از چند خواهر و برادر که همه به دوربین نگاه کرده و لبخند می زنند. ممکن است الآن این را درک نکنید اما این یکی از شانس های شماست.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_04

  1. حرکت ها را محدود کنید.

در شروع حرکت کودکان را محدود کنید. یک صندلی، کاناپه، سبد، گهواره و غیره. فقط انعطاف پذیر باشید و هیچ چیز را اجبار نکنید. یک عکس در جای دیگر بهتر از عکسی با چشمان قرمز و گریان است. می توانید یک صندلی را مخفی نگه دارید و در زمان موردنظر از آن استفاده کنید. یک صندلی بامزه در جایی که می خواهید بگذارید و خواهید دید که خودشان به صورت طبیعی به سمت آن می روند که آن را درک کنند. ممکن است خوش شانس باشید و خودشان شروع به بالا رفتن از آن کنند. اما ممکن است هرگز نخواهند که روی آن بنشینند. اجازه دهید روی آن بایستند یا کنار صندلی بنشینند. اگر الآن حس می کنید آماده نیستند بعدا باز گردید. ممکن است ایده های خیلی متنوعی داشته باشید اما در واقع از تعداد کمی از آنها می توانید استفاده کنید.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_05

  1. به آنها اجازه دهید که بازی کنند.

اجازه دهید بعد از آنکه شات های معمول را امتحان کردید، کودکان بازی کنند. سعی نکنید آنها را مجبور به ژست گرفتن کنید یا آنها را مجبور به نشستن کنید. شما در یک نبرد شرکت کرده اید و آنها برنده خواهند شد. درنظر بگیرید که بقیه جلسه عکاسی را پیرامون کاری بگذارید که کودک از آن لذت می برد و یا کار جدیدی را امتحان کنید که می تواند برای شما نقطه هدف باشد. در حیاط با یک آبپاش، در یک پارک با سرسره یا راه رفتن کنار ساحل و جمع کردن صدف ها، در حین هوا کردن یک بادبادک، پریدن روی ترامپولین یا یک دستگاه حباب ساز در چمن و غیره. موسیقی نیز می تواند به شما کمک کند و شاید کودک حرکاتی موزون با موسیقی انجام دهد. بعلاوه اگر کودکی دارید که می خواهد فرار کند فضای بیرون بهترین گزینه است، کودکان دوست دارند که حرکت کنند ممکن است یک فضای بزرگ گزینه های بیشتری را در اختیار قرار دهد.

vnplugin-3dsmax_8-tips-for-photographing-children_06

  1. صبور باشید.

یک نفس عمیق بکشید و صبور باشید. کودکان می توانند به شما استرس وارد کنند و این استرس به آنها هم وارد می شود و معمولا باعث می شود آنها نیز کاری برخلاف آنچه که شما می خواهید انجام دهند.

به ما در تلگرام بپیوندید

منبع: www.digital-photography-school.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *