عکاسی هنرهای زیبا چیست و چگونه انجام می شود؟

عکاسی هنرهای زیبا چیست و چگونه انجام می شود؟

عکاسی دیجیتال روش هایی که افراد عکاسی می کنند و اینکه چه تعدد عکسی می گیرند را متحول کرده است. امروز هرکس با یک دوربین می تواند یک عکاس باشد و خیلی از آنها می خواهند که عکاسان یا هنرمندان حرفه ای باشند، اگرچه می توانند هر دو آنها نیز باشند. در گوشه و کنار فضای مجازی تعداد زیادی از این افراد را خواهید یافت که نام خود را عکاسان هنرهای زیبا گذاشته اند. خب پس زمان آن است که بدانیم که آنها چه کسانی هستند و چه تفاوتی با عکاسان معمولی دارند.

در ادامه تصویری را می بینید که به نظر یکی از عکس های این نوع از عکاسی است.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_01

عکس های زیادی وجود دارد که می توان به آنها هنری گفت اما همه آنها عکس های این چنینی نیستند.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_02

هر دو تصویر در یک قاب و روی دیوار زیبا به نظر خواهند رسید اما اگر به دنبال هنرهای زیبا باشید آنچه واقعا در این گروه قرار خواهد گرفت عکس اول است.

ممکن است فردی بگوید که می توانید یک منحنی بلور شده عجیب به عکس بیافزایید و نام این عکس را عکسی از هنرهای زیبا به نامید اما این آنچه که یک هنر زیبا می سازد، نیست بلکه عکس را فقط احمقانه می کند. تعریف و تفسیر دقیقی از عکاسی هنرهای زیبا وجود ندارد اما چیزهایی وجود دارد که کمک به تعریف حدود آن کند.

زمانی که این نوع عکاسی صورت می گیرد، آنچه که موردنیاز است تغییری است که تصویر را به نقد بکشاند. در مورد تکنیک ها در جلسات آموزشی صحبت می شود و اینکه چه کارهایی جواب خواهد داد و چه کارهایی نه. اما آنچه اینجا بحث می شود ایده پشت کار است و اینکه می خواهیم که به کجا برود.

ایده این است که برنامه ای تنظیم کنیم که همزمان بدانیم چگونه کار را انجام دهیم، از چه کارهایی می توانیم به عنوان کمک استفاده کنیم و اینکه به کارهای سایر هنرمندان که کار مشابهی انجام داده اند نگاه کنیم که چگونه ایده خود را پیش برده اند. این موارد به ما کمک می کند جهتی را که لازم است در آن قرار بگیریم بیابیم.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_03

تفکر هنرمندانه

پیش از آنکه یک هنرمند هنرهای زیبا شوید می بایست تفکر و دیدی داشته باشید نسبت به آنچه این دست هنرمندان به آن می اندیشند که کار آنها چگونه به نظر خواهد رسید.

یک ایده

هنرهای زیبا در مورد ایده، پیغام و یا یک احساس است. این هنرمند چیزی دارد که می خواهد کار خود را در آن جهت پیش ببرد. این ایده یا پیغام می تواند چیز کوچکی باشد، یک کلمه منفرد مانند ترک کردن یا یک جمله کامل مانند کشف روش اثرگذاری ماه بر مد. این یک شروع است. شبیه به یک فرضیه.

تکنیک

کاری که برای به تصویر کشیدن بینش و ایده خود انجام می دهید می بایست یک پیوستار داشته باشد. زمانیکه همه کارها کنار هم هستند باید تشابه هایی داشته باشند. اغلب هنرمندان از مدیوم و تکنیک های مشابهی برای هر ایده استفاده می کنند.

بدنه کار

در نهایت باید یک بدنه کار وجود داشته باشد که ایده ها و موضوعات و تکنیک های شما را نشان دهد. اگر می خواهید عکس های خود را به یک گالری ببرید می بایست بین همه آنها یک وحدت وجود داشته باشد.

بیانیه هنرمند

در نهایت ممکن است یک بیانیه نیاز داشته باشید. یک تفسیر کوتاه از آنچه کار شما در رابطه با آن است و اینکه چرا آن را خلق کرده اید و چگونه آن را خلق کرده اید.

زمانیکه به یک گالری می روید ممکن است به کارها نگاه کرده و تعجب کنید که در رابطه با چه هستند، بنابراین به بیانیه هنرمند توجه کنید. این بیانیه به شما کمک می کند از نیت هنرمند و اینکه چرا و چگونه کارهایش را خلق کرده است آگاه شوید.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_04

بنابراین آیا می خواهید یک عکاس هنرهای زیبا باشید؟

نیازی به داشتن مدرک هنرهای زیبا برای اینکه یک عکاس هنرهای زیبا باشید نیست، اما لازم است که با دقت به کارهای خود و اینکه با آنها به چه چیز می خواهید برسید فکر کنید.

به ایده های خود برسید.

طوفان فکری ایده خوبی است، بنشینید و فقط همه ایده ها را یادداشت کنید.

– به چه موضوعاتی علاقه مندید؟

– چه پیغامی را می خواهید انتقال دهید؟

– چه موضوعاتی را می خواهید عکاسی کنید؟

– چه تکنیک هایی مورد علاقه شماست؟

فقط بنویسید و خیلی به اینکه چه چیز می نویسید توجه نکنید، این کار فقط برای آن است که ایده های شما روی کاغذ بیایند. ممکن است اول خیلی کارآمد به نظر نرسد اما در حین کار زمانیکه با ایده های خود شروع به کار می کنید به کارتان خواهد آمد.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_05

زمانیکه این کار انجام شد باید الزامات اصلی برای آنچه که کار شما در رابطه با آن است را در اختیار داشته باشید. ممکن است تصمیم بگیرید خیلی از آنها را حذف کنید اما باید الزامات کافی وجود داشته باشد برای آنکه به شما کمک کند آنچه را که می خواهید و روشی که می خواهید طی کنید را بیابید.

تصمیم گیری روی موضوع

موضوع می تواند هر چیزی باشد. لازم نیست که موضوعات خیلی سنگین باشد مثل موضوعات کاملا سیاسی یا وظائف اجتماعی. مثلا در اینجا مصرف گرایی انتخاب شده است چرا که چندین نمایشگاه توسط نویسنده این متن برمبنای این کانسپت اجرا شده و ایده این است که ما داریم خانه هایمان را به یک زباله دانی حجیم تبدیل می کنیم.

کار کردن روی پیغامتان یا انگیزه ای که پشت آن است ممکن است کمی بیشتر سخت باشد. شاید برای موضوعی شبیه به مصرف گرایی لازم باشد اثر آن روی محیط زیست را کشف کرده و یا اینکه چه اتفاقی برای همه محصولاتی که ما دائما خریداری می کنیم می افتد.

موضوع عکس های خود را بیابید.

دغدغه موضوع شما چه خواهد بود؟ آیا از سطل های زباله عکس خواهید گرفت؟ شاید مستقیما به برندهای مختلف نگاه کنید و همه محصولات متفاوتی که بیرون می دهند. آنچه که تصاویر شما از آنها تشکیل می شود به همان اندازه مهم بوده و باید با موضوع یا پیغام شما ارتباط برقرار کند.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_06

تکنیک خود را در آورید.

تکنیک خیلی مهم نیست می تواند برای همه عکس ها مشابه باشد. برای شروع می توانید امتحان کنید تا کار شما درآید اما زمانیکه به آنچه که می خواهید رسیدید دیگر بدنه کار شما مشابه خواهد بود. شما به دنبال ساخت یک پورتفلیو به هم پیوسته هستید که خوب به نظر برسد و زمانیکه نمایش داده می شوند با هم مرتبط به نظر برسند.

بدنه کار خود را بسازید.

باید تا جایی که می توانید کار بسازید. اگر برای یک نمایشگاه برنامه ریزی می کنید بنابراین باید بدانید چه تعداد کار برای آن لازم دارید. زمانی که همه کارها انجام شد کارهایی وجود دارد که خوب از کار درنیامده اند و بهتر است که آنها را حذف کنید. سخت است که به آنچه که برای یک نمایشگاه بهترین است دست یابید و فقط صرف اینکه شما آن را خلق کرده اید دلیل نمی شود که مناسب باشد.

بیانیه شما

در نهایت باید یک بیانیه بنویسید. این متن باید به صورت نوشته شود که بیان هنری نام دارد و یا به زبانی نوشته شود که مطابق با دنیای هنر است. اگر برای نمایشگاه در گالری ها اقدام می کنید، بیانیه هنری شما چیزی است که آنها به اندازه کار شما به آن توجه خواهند کرد.

در اینجا نمونه ای که پیرامون موضوع ترک کردن نوشته شود است مشاهده می کنید.

این طبیعت انسان است که محیط را به اشکال و فرم هایی که برای او خوشایند است شکل دهد. ما در این ساختمان ها زندگی می کنیم، در آنها کار می کنیم و سرگرمی هایمان را در آنها می یابیم. ما زمان را در اتاق هایی سپری می کنیم که طراحی شده اند تا به ما در آموختن از مراحل مختلف زندگی کمک کنند. زمانیکه این بناها دیگر نگهداری نمی شوند به سرعت رو به تحلیل می روند. کارهای من به سرعت این افول و چگونگی تشابه آن به شرایط انسان می پردازد. چگونه به آسانی ما نیز ممکن است به افولی مشابه برسیم زمانیکه دیگر کسی به ما توجه نکند. با عکس هایی از سالمندان و خانه هایی که به تازگی متروکه شده اند، سعی در کشف متافور شرایط انسان و این بناها که مانند کویر شده اند، شده است.

این بیانیه کوتاه ایده ای است برای اینکه بیانیه هنرمندان به چه صورت است. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید ایده های زیادی را خواهید یافت. بعلاوه نمونه هایی از اینکه سایر هنرمندان چه می کنند و چگونه کارهای خود را خلق می کنند نیز خواهید یافت.

vnplugin-3dsmax_what-is-fine-art-photography-and-how-to-do-it_07

پایان

کار شما باید در مورد شما و آنچه به آن علاقه مندید باشد. نگران اینکه بقیه چه فکری می کنند نباشید. اگر می دانید بینش شما چیست، موضوع شما چیست و چگونه می خواهید کار خود را خلق کنید، بیانیه شما به سادگی به ذهن می آید و خود را در مسیر جدید و هیجان انگیز خواهید یافت.

اگر تنها تصاویری دوست داشتنی بدون آنچه در بالا ذکر شد خلق می کنید، احتمالا تصاویر شما مرتبط با عکاسی هنرهای زیبا نیست. با این وجود اگر پیغام و تفکر و ایده ای دارید که می خواهید از طریق کارهایتان انتقال پیدا کند پس شما به دنبال عکاسی هنرهای زیبا هستید. شاید باید به اینکه می خواهید کارهای شما در ارتباط با چه باشند فکر کنید. بعلاوه اینکه فقط عکاسی کنید برای آنکه لذت ببرید نیز خوب است.

به ما در تلگرام بپیوندید

منبع: www.digital-photography-school.com
ترجمه: www.vnplugin.com
لطفا در صورت کپی آدرس سایت www.vnplugin.com را ذکر کنید ( برای مثال   ترجمه: www.vnplugin.com ).
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *