Smart Renderer

Smart Renderer
smart-renderer

smart-renderer

VNPLUGIN_IMAGE_006

برنامه Smart  Renderer قسمتی از امکانات برنامه VNPlugin است که به کاربر در نورپردازی کمک می کند. این برنامه قادر است نورهای مختلف از نوع HDRI، V-Ray Sun و یا V-Ray Light را در صحنه قرار داده و تست های مختلف از نور را به کاربر نمایش دهد.  این برنامه در عین سادگی قادر به اپتیمایز کردن رندر، قرار دادن نور، تست رندر، محاسبه روشنایی صحنه، ذخیره و نمایش نتایج می باشد و تمامی سعی ما بر این بوده که امکانات بصورت خودکار محاسبه و در اختیار کاربر قرار گیرند.


 

 

توجه 1: برای اتمام رندر در هر مرحله دکمه ESC را برای چند ثانیه نگه دارید.

توجه 2: این برنامه برای vray نسخه 3.4 نوشته شده و بهترین کارایی را در این نسخه از vray و یا vray های نسخه بالاتر دارد. هرچند برنامه بر روی نسخه های قدیمی تر vray نیز کار می کند.


توضیحات قسمت های مختلف:

1

Optimize

اسلایدری برای کم کردن زمان و در عین حال کم کردن کیفیت برای دسترسی به نتایج سریع تر است. حرکت اسلایدر به سمت راست موجب افزایش کیفیت رندر می شود.

2

Delete Old Renders
این گزینه برای حفظ کردن یا نکردن رندر های گرفته شده توسط برنامه می باشد. زمانی که محاسبه رندر آغاز می شود در صورتی که این گزینه فعال باشد، رندرهای پیشین حذف و رندرهای جدید به لیست اضافه می شوند. در صورت غیر فعال بودن این گزینه، رندر های جدید به رندرهای پیشین اضافه خواهد شد.

3

Continue
در صورتی که قبلا رندر HDRI و یا Sun را زده در حین محاسبه به دلایلی کنسل کرده باشید، می توانید با فعال کردن این گزینه، محاسبات را از ادامه محاسبات پیشین داشته باشید.

4

ّّFrom start
در صورتی که قبلا رندر HDRI و یا Sun را زده در حین محاسبه به دلایلی کنسل کرده باشید، با فعال کردن این گزینه، محاسبات از ابتدا آغاز شده و مجددا انجام خواهد شد.

5

Lightcatch Only
اگر تیک خورده باشد برای سریعتر کردن رندر فقط Light Catch محاسبه می شود.

6

Darkness
اسلایدری است که شدت نور را کنترل می کند وهرچه به سمت راست برود شدت بیشتر و متناسب نور روز و هرچه به سمت چپ برود شدت کم و مناسب نور شب می شود.

7

Calculation Count
اسلایدری است که با سه مقدار کم، متوسط و زیاد تعداد محاسبات را تعیین می کند.

اسلایدر در حالت چپ = کمترین تعداد محاسبات

اسلایدر در سمت راست = بیشترین تعداد محاسبات

8

Interior
از فایل های HDRi محیط های داخلی برای محاسبات استفاده می شود.

9

Exterior
از فایل های HDRi محیط های خارجی برای محاسبات استفاده می شود.

10

HDRI Test
با زدن این دکمه با قراردادن HDRI در زاویه های مختلف، شروع به محاسبه نور می شود.

11

Day
محاسبه Sun برای نور روز.

12

Night
محاسبه Sun برای نور شب.

13

Sun Test
با زدن این دکمه با قراردادن Sun در زاویه های مختلف، شروع به محاسبه نور می شود.

14

Vray Lights Test
با محاسبه محدوده دوربین و فضا تعدادی VrayLight با زاویه مناسب قرارداده می شود. این نحوه نورپرددازی متناسب فضای داخلی با پنجره های کم می باشد.

15

Most Used Test

این گزینه نورها را به ترتیب استفاده کاربر تست می کند. در هنگام تست ابتدا اولویت با نورهای HDRI و سپس نورهای Sun می باشد. به عنوان مثال اگر از یک نور HDRI به تعداد 4 بار و از نور دیگر 3 بار قبلا  استفاده کردیه باشید، از این نورها به ترتیب اولویت در صحنه قرار داده و نورپردازی انجام می شود.

16

Check Contrast
کنتراست تصویر با تغییر در پارامتر های Dark multiplier و Bright multiplier در تنظیمات رندر چک و تنظیم می شود.

17

Reset
در صورتیکه از دکمه Check Contrast استفاده کرده باشید و نتیجه مطلوب حاصل نشده باشد با زدن این دکمه پارامتر های Dark multiplier و Bright multiplier ریست و به تنظیمات اولیه بر میگردد.

18

Show Renders
تست رندر های انجام شده را نشان می دهد.
 
Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *